Amerika Hakkında Faydalı Bilgiler Blogu!

22 Aralık 2012 Cumartesi

Gezin görün : New Jersey'nin tarihi köyü Historic Cold Spring Village Cape May, New Jersey

Merhaba New Jersey'de sakin bir yer arıyorsanız, tam size göre bir yer: Historic Cold Spring Village.
Cape May, New Jersey 'de yer alan bu köyde 1789-1840 yılları arası South Jersey'de yaşanmış olan köy hayatı işleniyor. Binaların, evlerin, köy sakinlerinin, size 18. ve 19. yüzyılı yaşattığı bu yerde, sakin bir gezi sizleri bekliyor.

Giriş ücreti çok ucuz, size bir sticker veriyorlar, bilet niteliğinde. Ben bu sticker'ı geziden sonra arabamın bagaj kapağına yapıştırmıştım :)
Geziniz köyde yürüyerek 2 saat civarı tutar, dilerseniz girişten hemen sonra karşıda sizi bekleyen bankta oturarak fayton bekleyebilir ve onunla gezebilirsiniz. Faytonda rehber var, size binaları göstererek açıklamalar yapıyor, binaları gezmek isterseniz faytondan inmeniz gerekiyor. İşiniz bittiğinde ise boş fayton bulmak için ya başlangıca geri dönmeli ya da yürüyerek devam etmelisiniz. Ancak oradaki ambiyans sizi yormaktan ziyade rahatlatıyor. Biz fayton kullanmadık.Bu köyün haritası, okunaklı olması için büyük boyutta koyuyorum:
   
Geziden sonra, köyün çıkışına yakın hediyeler alabileceğiniz çok güzel el yapımı ürünlerin satıldığı büyükçe bir mağaza var. Yorulduğunuzda dinlenmek için kullanabileceğiniz yerlerin ve yemek yiyebileceğiniz dükkanların dışında burada da yorgunluğunuzu atabilirsiniz.
 


Markette 18. yüzyıldan günümüze gelmiş bu kasa dikkat çekiyor. Detaylı bilgi için: http://www.hcsv.org/

Herkese iyi eğlenceler!Oralarda biryerlerde, şuan bu blog'u okuyanlar içerisinde elbette benden iyi bilenler vardır.
Bu adamlar niye yazmaz?
İşte onlar da buraya yazsın, yorum yapsın.
Desin ki bu da var bunu da yazın. Bana mail atsın yayınlayayım.
Bana dediğim şuraya: fatihgork@hotmail.com
Görüşmek üzere,
Fatih.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder